Vanaisa sirp

Vanaisa sirp

Mina kirjutan enda vanaisa sirbist. See on ligi 70 aastat vana. Sirp kuulus algselt mu vanaisa emale, nüüd mu vanaisale.
Minu vanaisa sirp on puidust käepidemega ja kumera teraga. Käepide on tehtud helepruunist puidust ja tera on tehtud hallist terasest. Sirp on umbes 37 cm pikk. Kuna see on nii vana, siis on sirbi tera roostes. Minu vanaisa ema kasutas seda kõrsvilja lõikamiseks.
Sirp sattus meie perekonda ligi 70 aastat tagasi. Minu vanaisa ema kasutas seda sellel ajal. Meile ei ole teada, kuidas see tema kasutusse sai. Peale tema surma on see seisnud pikalt minu vanaisa kuuris.
Minu vanaisa rääkis, et kui ta oli väike poiss, siis oli sirp väga hinnatud tööriist. Tema emal oli see suvel väga tihti kasutuses. Vanaisa rääkis ka veel, et tema tegi ka sellega tööd ja talle väga meeldis see.
Sirp on väga oluline, sest see on üks vanemaid lõikusvahendeid, mida inimesed kasutasid. Kui ma seda esimest korda nägin, tekkis mul kohe suur uudishimu, kuidas seda täpsemalt kasutati. Minu jaoks oli see väga üllatav, et vanasti sai sellise asjaga väga palju tööd ära tehtud. Mulle väga meeldivad vanaaegsed asjad. Sirp on kindlasti väga oluline ja muuseumis võiks ta olla just sellepärast, et tänapäeva noored saaksid näha, milliste tööriistadega vanal ajal tööd tehti.