Koolidevaheline võistujoonistamine 2021, mis sel aastal toimus virtuaalselt, lõppes 14. veebruaril 2022.

ERMi joonistuskonkursi “Kõige vanem asi minu kodus, mis võiks olla ka muuseumis” laureaadid leiad siit.

Igas klassis selgitas välja žürii viis laureaati (11. ja 12. klassis said nimetatud laureaatidena kõik osalenud tööd).

Kõige rohkem osavõtjaid oli Kõrveküla Põhikoolist – laekus 128 tööd. Aitäh entusiastlikule õpetajatele Jana Postile, kes utsitas töid saatma 91 joonistajat! Tublid olid ka Kehra Gümnaasium (õpetaja Anne Tanne), Jõhvi Põhikool (Tairi Karafin), Suure-Jaani Kool ja Gümnaasium (Reet Sadam), Tallinna Mustamäe Gümnaasium (õpetaja Anne Tamm). Kokku osales noori joonistajaid 76 koolist ning töid kokku oli 1165.

Muuseumi poolt on tasuta ekskursioon või muuseumitund ERMis Kõrveküla Põhikooli 5. klassile, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 7. klassile ja Jõhvi Põhikooli 6. klassile. Kõik konkursil osalenud joonistajad saavad tasuta pääsme muuseumisse (info saadame õpetajatele).

Nagu juba teada, tegi 2021. aasta konkursi eriliseks see, et joonistusele oli vaja lisada eseme lugu. See tegi aga hindamise muidugi keerulisemaks, sest mõnel tagasihoidlikul esemel oli väga võimas lugu. Nii lähtuski iga žüriiliige oma sisetundest ja lõi isikliku paremusjärjestuse (kolm paremat). Iga klassi töid hindas viis inimest. Eelistused olid aga nii erinevad, et otsustasime laureaatideks tunnistada kõik, kes olid pandud esimeseks. Igas klassis on seega viis parimat, kõik võrdsed laureaadid.