Vana vesiveski aken ja koolimaja võti

Urissaare Vana Vesiveski aken
Olime sõbrannadega väikesel matkal ja käisime vanast veskist läbi. Veskis oli näha, et aastad pole selle vastu kenad olnud. Kõrvalhoone katus oli sisse vajunud, enamus akendest oli kadunud. Vanad tellingud hoone ümber näitavad, et keegi proovis veskile elu tagasi anda.Tellingute järgi võib arvata, et projekti ei viidud lõpule.
Kui olin roninud teisele korrusele, mille põrandalt leidsin selle veski ainsa terve akna. Otsustasin selle mälestuseks kaasa võtta.

Võidu koolimaja võti
Elan inimestest tühjaks jäänud külas, millest vanaisa mulle väiksena lugusid rääkis. Külas on ka üks vana koolimaja, mis on seisnud juba aastaid tühjana. Mu pere on mitu korda selles käinud, aga mina ei julgenud sinna sisse astuda. Ühel päeval otsustasin oma hirmudele vastu astuda. Kutsusin oma sõbrad kaasa ja külastasime seda vana maja. Lukuaugus seisis kimp vanu roostetanud võtmeid, kust ma leidsin selle huvitava kujuga keskmise suurusega võtme. Kuna mulle meeldis see võti väga, võtsin selle endaga kaasa.
Nüüd kuulub see kool eraomanikule ning asjad on sealt ilmselt ka kadunud. See võti võib olla ainus ese, mis sellest hoonest veel alles…