Sebastiani isa auto

Minu isa on alati alati olnud suur autohuviline, erilist huvi on tundnud ta nõukaaegsete autode vastu. Nii tekkis plaan selline endale leida. Sobivat autot otsis ta kaua, lõpuks leidis selle Jõhvist (kodust 250 km eemal).
Źiguli sai ostetud 2009. aastal 10 000 krooni eest auto esimeselt omanikult, eakalt mehelt, kes hoidis seda enamjaolt garaaźis. Autoga oli sõidetud ainult pühapäeviti, kõik sõidud olid märgitud päevikusse.
Vaz 01 oli Nõukogude Liidus esimene seeriaauto, mis oli mõeldud masstoodanguks töölisklassile, et vähendada autode defitsiiti. Kuna need autod olid varasemalt toodetud autodest kiiremad, tuli esimest korda kehtestada kiiruspiirangud, et vähendada liiklusõnnestusi. Anti välja ka õpikud, kuidas “kiiret” (44kw) autot juhtida.
Vaatamata eelmisele hoolitsevale omanikule, vajas meie auto põhjalikku taastamist. Peale sai pandud uus mootor ja minu isa läbis auto restaureerimiseks spetsiaalse keretööde koolituse. Auto kere restaureerimiseks kulusid tal kahe aasta nädalavahetused.
Meie Źiguli osales episoodiliselt rekvisiidina ENSV seriaalis.
Ise oleme autoga vähe sõitnud. Kuna mind ka väga vanaaegsed autod huvitavad, lubas isa selle ühel päeval mulle kinkida. Seni käin autot aeg-ajalt garaaźis “silitamas.”Auto juures pean olema väga ettevaatlik, et selle küljest kogemata midagi ära ei murduks.