Mudelauto

Pildil on vintage kollektsioneeritav mänguasi retroauto NSVL 1970 Lätis valmistatud pisike auto suveniir. See mänguauto on hõbedast tooni ja läbipaistva plastikust valmistatud kattega. Auto seisab musta värvi plastikust tehtud alusel ning on läbipaistva katte külge kinnitatud liimiga. See auto on üpris vana arvestades, et nüüdseks on see mudelauto eksisteerinud juba viiskümmend kaks aastat hetkest mil see tehases valmistati. Vanadusest hoolimata on selle mudelauto hõbedane värv, läbipaisetev kate ja must põhi hästi säilinud. Selle mudelauto ümbrisel kriimustused peaaegu puuduvad.
Meie koju jõudis see mudelauto umbes kuus aastat tagasi, aastal kaks tuhat kuusteist. See kuulus alguses mu vanaisale Räpinast, keda enam meie seas pole ning oli jäetud Räpina maakodu kappi riiulile.
Ma olin umbes üheksa aastane, kui Räpina maakodus ringi vaatasin ning selle mudelauto leidsin.
See meeldis mulle sel ajal nii palju, et sain selle vanaema loal koju kaasa võtta.
Seda mudelautot polegi otseselt millekski kasutatud. Kasutust pole see mudelauto leidnud tänase päevani minu poolt. võibolla leiaks see kasutuse tuues rõõmu mingile mudelauto kollektsionäärile või mu väiksele vennale, kellele pruugib see tuua sama palju rõõmu kui kungi mulle.
See mudelauto pole mulle väga oluline kui aus olla, aga usun, et ühel päeval kauges tulevikus on see  mingil määral oluline ajalooliselt arvetades, et see valmistati Nõukogude Liidu võimu ajal.