Malmpott

Malmpott

Ese on roheline malmpott. See on umbes 60 aastat vana. Pott kuulub minu emale, enne vanaemale, enne veel minu vana-vanemale kelle nimi oli Alma. Kõigi nende omanikudega on pott asunud kaheksas erinevas kohas.

Sellel potil on palju kahjustusi aastatega tekkinud. Imelik on ka see, et pott on roheline aga kaas on valge. Potil on paksud seinad mis aitavad selle sees oleval lihal suurepäraselt haududa. Nõudepesumasinad on imelised asjad kuna see pott oli enamiku enda ajast olnud paksu tahmaga kaetud, nüüd on ta aga ilusti roheline. Poti ehitus on hästi läbimõeldud kuna selle külgedel asuvatel labadel on tunda sihilikult tehtud mügarikke, et oleks parem kinni võtta. Pott kaalub koos kaanega täpselt seitse kilo.

Malmpott on pärit Põlvast, kauplusest. Seda kasutati ka elava tule sees. Kuna minu vana-vanaemal ei olnud palju raha, pidi ta hoolega mõtlema kust, ja millisest kohast osta pott mis kestaks kaua ja oleks kasulik. Potiga tehti peaaegu kõik söök. Kui minu vanaema endale poti sai, hakati seda palju kasutama. Minu ema sai potti endale ülikooli alguses. See mahtus ka edaspidi kõikide järgmiste kodude ahjudesse. Selles potis saab nii hästi süüa teha, et minu ema selle järgi endale ahju valis.

Erilist lugu sellega ei ole. Mina tean ainult seda, et kõik need aastad mis see pott minu ema käes oli olnud, otsis seda minu onu. Ta otsis seda iga kord kui ta Nuia (minu vanavanemate kodu kohta) tuli ta ja otsis seda sealt. Alles palju aastaid pärast otsimist sai onu teada, et see oli minu ema käes kõik need aastad.

See ese on tähtis mälestuste pärast. Kui seda vaadata tunned sa rõõmu enda südames ja mõtled kui palju häid aegu ja toredaid hetki selle malmpotiga võis olla. See ese võiks olla muuseumis sellepärast, et see on väga hästi säilinud.