Jalanõu vorm

Pildil on kujutatud jalanõu vormi, mis on aegade algusest meie kodu kiviaia peal lebanud. Keegi elavate seast ei tea täpselt öelda, kust see pärineb, kelle oma see on või millal see kunagi kasutust leidis. Minu pakkumine on, et see tuli välja rauarisu hunnikust, kuhu inimesed selle kunagi ära viskasid.
Nagu mainitud on tegu jalanõu vormiga, kuigi tegelikkuses ei oska ma sellele täpset nime anda. Arvatavasti pandi see lameda poolega maha, nagu on ka pildil kujutatud ja hakati selle peal ja ümber jalanõud kokku panema. Selle juurde kuulub kaks erinevat jalanõu valmistamis rauda. Üks suurem, teine väiksem. Ilmselt lastele ja täiskasvanutele.
Praegu on see ikka veel lamamas meie kiviaial, ootamas oma aega. Üks ainus huvitav fakt selle kohta on see, et endine  pikaaegne Tallinna Prantsuse Lütseumi direktor Lauri Leesi on seda sama vormi kunagi aastaid tagasi käes hoidnud, kui ta meil kodus visiidil käis. Ta võttis selle kätte ja ütles kohe, et tegu on jalanõu vormiga. Tänu temale me ilmselt teamegi selle raua kolaka kohta midagigi.